Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się leczeniem próchnicy – najczęstszej choroby zębów. Rozwój próchnicy spowodowany jest niewłaściwą, niewystarczającą higieną jamy ustnej oraz spożywaniem dużej ilości słodyczy. Może być również wynikiem nieprawidłowej budowy zębów. Nieleczona próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zęba, złamania części lub całości korony zęba, jak również powoduje nieestetyczny wygląd zębów. Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej to oczyszczenie zębów z próchnicy oraz wypełnienie ubytków.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesne. Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów o szerokiej gamie kolorystycznej wypełnienie może być wykonane w estetyczny, prawie niezauważalny sposób. W naszych gabinetach korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

wypełnienia stałe światłoutwardzalne
wypełnienia czasowe
endodoncja – leczenie kanałowe
reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe
Leczenie próchnicy zębów

Dlaczego dbałość o higienę jamy ustnej i leczenie zębów jest tak ważne dla zdrowia? Bakterie znajdujące się w jamie ustnej mogą prowadzić do próchnicy oraz wielu innych schorzeń, takich jak schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, jak również choroby serca, nerek i stawów!

To właśnie sprawia, że leczenie próchnicy jest tak ważne nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale przede wszystkim w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Cennik usług z zakresu Stomatologii Zachowawczej

Wypełnienie kompozytowe ubytku w zębie stałym 300 – 400 zł
Wypełnienie czasowe cementem glassjonomerowym 200 zł
Rozległa odbudowa zęba mat. kompozytowym 400 – 500zł
Odbudowa zęba z zasosowaniem włókien szklanych 450 – 600zł
Licówka kosmetyczna kompozytowa 350 zł
Odbudowa zęba inley’em; onley’em kompozytowym 800 zł
* Powyższy cennik ma charakter orientacyjny i stanowi ogólną informację dotyczącą zakresu cen za poszczególne usługi. Konkretny i dokładny koszt każdej procedury medycznej zależy od indywidualnego przypadku pacjenta, oraz lekarza prowadzącego.

Cennik usług Endodontycznych

Leczenie kanałowe – siekacze, kły 500 zł
Leczenie kanałowe przedtrzonowce 600 zł
Leczenie kanałowe trzonowce 800 zł
Leczenie kanałowe pod mikroskopem:
Leczenie kanałowe – siekacze, kły 600 zł
Leczenie kanałowe przedtrzonowce 800 zł
Leczenie kanałowe trzonowce 1000 zł
Leczenie powtórne kanałowe-re-endo – siekacze, kły 800 zł
Leczenie re –endo przedtrzonowce 900 zł
Leczenie re-endo trzonowce 1100 zł
Usunięcie złamanego narzędzia z kanału 600 – 800 zł

*Powyższy cennik ma charakter orientacyjny i stanowi ogólną informację dotyczącą zakresu cen za poszczególne usługi. Konkretny i dokładny koszt każdej procedury medycznej zależy od indywidualnego przypadku pacjenta, oraz lekarza prowadzącego.